Kto je Andrej Babiš? ... reakcia na Matrix AB

Autor: Bianka Nagyová | 27.2.2016 o 17:33 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  800x

Kto je Andrej Babiš? Slovák či Čech? Charita alebo zlodej? Pýtajú sa zrejme viacerí z nás. Aká je pravda? ako si vytvoriť názor na tohto politika/biznismena?

Kto je Andrej Babiš?

Andrej Babiš = vlastník agrochemickej spoločnosti Agrofert, druhý najbohatší Čech s majetkom 64 mld. Kč, minister financií Českej republiky. Nejde vám to dohromady? Z toho si nič nerobte, leží to v žalúdku viacerým ľuďom. Tak ruku na srdce. Komu by to neudrelo do očí?

Andrej Babiš vlastní polovicu Českej republiky a časť Slovenska, načo, preboha, má potrebu ísť do politiky? Firmy má zabehnuté, ziskové ... možno sa nudí. Pravdepodobne je to typický politický kleptoman typu „ukradnime, čo sa dá, berme, čo je zadarmo“. A možno nie je.

Babiš ako stvárnenie charity

Idú voľby, ľudia! Zoberiem svoje úspory (pár českých korún, vzhľadom na môj majetok zanedbateľná suma) a kúpim za ne darčeky, ktoré budem rozdávať v podchode normálnym ľuďom, ktorý musia pracovať aby mali peniaze, nie ako ja. Bezdomovec si pýta drobné. Dám mu päťtisícku, veď prečo nie. A ešte ho aj vysmejem, že čo na mňa vypuľuje oči, veď ja drobné nemám. Super investícia, no nie?

Babiš ako človek, ktorý „nikdy nespí“

Podľa vyjadrení primátorky Prahy – Adriany Krčovej – je Andrej Babiš mimoriadne pracovitý človek s neskutočne vysokou kapacitou mozgu pre prijímanie nových informácií. Aká lichôtka. Zrejme jej namaľoval plot, alebo okosil trávnik, keď tvrdí, že je pracovitý. Aj keď ... v obleku kosiť trávnik asi nie je žiadna výhra.

Babiš v ľudovom odeve

Samozrejme, vôbec o mne nie je známe, že som Slovák. Tak prečo si neobliecť moravský kroj? Chcem predsa zapadnúť, sakra! Ak pôjdem robiť kampaň do rómskej osady, tak skrátka budem smrdieť a hrať na harmonike, ale budú ma voliť! To je dôležité! Možno ma naučia aj kradnúť. Aha, to už predsa viem, veď som politik.

Babiš ako „klasický šéf“

Urobte toto, urobte tamto! Prečo to ešte nemáte hotové?! Ako vám to môže trvať rok?! Dal som vám nebodaj nezrozumiteľné úlohy? Jaj, no možno mi nerozumiete, keďže som Slovák a po česky poriadne neviem.

Babiš ako manžel

Môj dobrý bože, pani Babišová ... čo na ňom vidíte? Tie neskutočne krásne vychudnuté úzke ramená? Alebo nie, už viem! Určite tie nádherne lesknúce sa šediny. Ale odhliadnuc od všetkého, na prvom mieste sú aj tak jeho neskutočne originálne vykrojené uši. Človek na nich ide oči nechať.

Babiš ako biznismen

Nenávidím čakanie v zoologickej záhrade, tak si otvorím vlastnú zoo. Vynikajúci nápad, no nie? Ale najskôr zatajím, že ho vlastním ja, aby som naň dostal nejaké to euríčko z eurofondov a potom ešte zo štátneho rozpočtu vybudujem diaľnicu, keďže je ťažké sa sem dostať. Niet infraštruktúry – niet návštevníkov. Ale nejde o biznis! Kdeže! Je to čisto rodinná a priateľská záležitosť, chodím sem každý deň po robote oddychovať. Načo sú mi teda tí návštevníci, kvôli ktorým treba stavať diaľnicu? Aha, už som zabudol.

Babiš ako politik – nepolitik

Tento nový živočíšny druh samo seba nazýva aj takzvaným „atypickým politikom“. Pán Babiš sám o sebe tvrdí, že nikdy nechcel byť politikom. Ešte raz zdôrazňujem. On NIKDY nechcel BYŤ POLITIKOM. Čo tam teda robí? Ešte k tomu na poste ministra financií? Pravdepodobne mu niekto kládol zbraň k spánkovému laloku aby tam šiel a „zachraňoval Českú republiku pred krachom“. Alebo mu niekto ukradol identitu a teraz sa z toho už nevie vyvliecť. Chudáčik maličký. Ako mu tá zlá hnusná politika škodí. A on tam tak nechce byť. Veď on tam vôbec nepatrí. Sám politika definuje ako človeka, ktorý do všetkého hovorí, všetkému sa rozumie. On nie. On je politik s najvyššou inteligenciou, a práve preto vám povie, že to nie je v jeho kompetenciách a pošle vás nájsť si odborníka. Horúci zemiak treba predsa čím skôr odhodiť.

Babiš ako študent českého jazyka

Som ministrom financií v Českej republike, ale po česky neviem. Som predsa Slovák, prečo by som mal hovoriť aj perfektne po česky? Veď aj po česko-slovensky mi budú rozumieť, nie sú to predsa dementi. A vôbec, keby som bol Maďar, tiež im to môže byť jedno. Hlavne, že mám peniaze. Peniaze vládnu svetom. Kúpim si hocikoho a hocičo.

Spáč

Zívam, zívam, stále zívam a ... ešte jedno posledné si zívnem. A čo, veď treba im dať najavo, že sa nudím! Samé bľaboty o tom, prečo sa toto a tamto nedalo urobiť. Koho to zaujíma? Keď začne zívať, možno sa konečne uvedomia!

Jedlo, jedlo, jedlo

Ako najrýchlejšie získam voličov na svoju stranu? Jednoznačné predsa, nie? Dám im niečo zadarmo! A keďže sú to sprostí Česi, no čo im dám zadarmo? Jedlo a chľast, samozrejme. Tu gulášik zadarmo, tam chlebík zadarmo, raňajky v podchode zadarmo. Je to zadarmo, voľte ma! Možno ďalšie 4 roky nebudete mať čo do úst, ale teraz to dostávate zadarmo! A ešte jeden perfektný nápad! Budem robiť kampaň s mojimi firmami. Hodím si to predsa do nákladov, aspoň budem mať nižšie dane. Samozrejme, takto to nikomu nepodám. Poviem, že tie firmy sú sponzormi. Ktorá politická strana sa môže pochváliť tým, že ju sponzorujú podniky?

Babiš ako záchranca Českej republiky

Veľa ľudí sa ma pýta, prečo idem do politiky, či chcem ešte viac zarobiť. Samozrejme, že nechcem. Aký debil by už len pracoval pre peniaze? Samozrejme, že nikto. Išiel som do politiky kvôli ľuďom! Chcem pomôcť tomuto národu vzchopiť sa. Všetko, čo som chcel, som už v živote dosiahol, teraz chcem pomáhať iným. Som nevšedný politik. Klamem iba v troch veciach: neklamem, nekradnem a pracujem.

Neúprosná pravda

Nech je pán Babiš aký je, pravda je taká, že neúspešný človek by nikoho nezaujímal. Ak by mal na účte zopár tisícok, na krku 6 detí a bol by školníkom na základnej škole v Lysou nad Labem, nikto by oňho ani nezakopol. Snažia sa ho ľudia očierniť? Samozrejme, že snažia, je to obrovská autorita, a obsahuje viac osobností v jednej. Na jednej strane je to minister financií, na strane druhej zase sakramentsky bohatý človek, vlastník niekoľkých firiem po celej Českej aj Slovenskej republike. Už toto samo o sebe je konfliktné. Niet sa čomu čudovať, že sa v tom každý rýpe.

Ucelenú definíciu, kto je vlastne Andrej Babiš, odo mňa nikto počuť nebude. Nepatrí sa totiž odsudzovať človeka, ktorého nepoznáte, resp. ho poznáte iba prostredníctvom médií. Každý si musí utvoriť vlastný názor sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?